Прогулянка та екскурсія Дрогобичем. Поради туристові
Зрозуміти
Як дістати
Дрогобич
Дрогобич
Корисна інформація
День міста Покровитель міста Девіз Інші назви
Населення
21 вересня Св. Юрій і Св.Варфоломій Pro patria! (За батьківщину!) місто Котермака, місто Каменяра, місто Шульца, Рокомиш, Друбіч, місто семи церков
77 080 (01.01.2013)
Телефонний код
+380-3244
Дрогобич — місто в західній частині України. Славиться своїми сакральними спорудами. Унікальна дрогобицька дерев'яна церква святого Юра внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Зрозуміти
Дрогобич — колишній адміністративний центр Дрогобицької області, а тепер місто обласного підпорядкування в Україні, адміністративний центр Дрогобицького району Львівської області, регіональний національно-культурний та освітньо-науковий осередок Галичини, значний промисловий центр, вважається столицею «Галицької Каліфорнії» (нафтової Галичини), а також батьківщиною Дрогобицької ковбаси, і є одним з давніх центрів солеваріння в Східній Європі.
Друге за потенціалом і населенням місто Львівської області (після Львова).
За чисельністю населення серед усіх 459 міст України знаходиться на 58-му місці. Населення — близько 77 тис. осіб. (за даними Державного комітету статистики України, 2013).
Клімат м. Дрогобич помірно континентальний з м’якою зимою і теплим літом. Місто належить до
вологої помірно-теплої агрокліматичної зони. Суттєвий вплив на клімат має його розташування у передгір’ї Карпат.
Середньорічна температура повітря становить +7,2°С. Середня температура складає у червні +18°C, у січні — -4°C. Найгарячіші місяці — липень і серпень; найхолодніший — січень. Абсолютний максимум температури (+37°С) зафіксовано у 1921 році, абсолютний мінімум (-33,6°С) — у 1929 році.
Середня тривалість безморозного періоду становить 165 днів.
Річні суми опадів коливаються у межах 600–800 мм. Більшість опадів припадає на теплий період. Для міста
характерна висока вологість повітря (взимку — 70–80%, влітку — 85%) і понижений атмосферний тиск (725–745 мм ртутного стовпчика).
Найбільшу повторюваність у місті мають вітри із заходу, найменшу — з північного сходу. Найбільша швидкість вітру у листопаді–березні, найменша — у серпні.
Дрогобич має своє власне летовище (малий аеропорт), яке використовується для малогабаритних повітряних суден одним із трускавецьких готельних комплексів. Звідси колись здійснювались авіарейси до Львова, Тернополя, Луцька та Івано-Франківська. На сьогодні, це лише історія.
Головний залізничний вокзал Дрогобича
З Києва (аеропорт «Бориспіль») — Ukraine International Airlines на Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького. Далі автобусним сполученням чи потягом.
Потягом
Дрогобицька автостанція №2
Всі пасажирські поїзди прибувають до залізничного вокзалу, який знаходиться на площі Злуки (Східний Дрогобич). Звідси в напрямку центру міста відправляються практично усі маршрутки. Тут також знаходить Автостанція №1, з якої здійснюються пасажирські міжміські перевезення.
Якщо їхати зі Львова, то до Дрогобича курсує електричка "Львів-Трускавець". Час у дорозі становить близько 2 годин. А від Дрогобича до Трускавця електричкою становить півгодини дороги (маршруткою 15-20 хв, власним авто - 10 хв).
Вартість: повного квитка зі Львова до Дрогобича - понад 11 грн.
ВІДПРАВЛЕННЯ ЗІ ЛЬВОВА
Маршрут
Відправлення зі Львова
Періодичність
Прибуття на кінцеву станцію
Львів-Трускавець
07:24
щоденно
10:00
Львів-Трускавець
13:26
щоденно
15:56
Львів-Трускавець
16:15
щоденно
18:38
Львів-Трускавець
20:22
щоденно
23:00
_
ВІДПРАВЛЕННЯ З ТРУСКАВЦЯ ДО ЛЬВОВА
Маршрут
Прибуття до Львова
Періодичність
Відправлення з Трускавця
Трускавець-Львів
08:26
щоденно
05:57
Трускавець-Львів
13:06
щоденно
10:25
Трускавець-Львів
19:20
щоденно
16:33
Трускавець-Львів
22:39
щоденно
19:31
.
Автомобілем
Якщо Ви мандруєте на авто, то Вам потрібно їхати по трасі в напрямку м.Стрий М06Е471, в селі Пісочне повернути вправо на Дрогобич, на трасу Т1410. Дорога займе близько 1,5-2 години зі Львова.
Знаходиться перед головним входом до Двірця залізничного вокзалу. Диспетчер АС 1: вул. майдан Злуки, тел: +38 (032) 3-39-30. Каса (попередні продажі квитків): тел.: 3-13-13, моб.: 098-868-27-40
Регіональні автобуси, кілька автобусів до сусідніх областей прибувають на автостанцію № 2 (АС2) (вул.Пилипа Орлика, +38 (032) 45-15-70 ).
Транспорт
Громадський транспорт Дрогобича представлений близько 12-ма автобусними маршрутами. Вартість проїзду на маршрутному автобусі — 1,50 гривні, з 31 травня вартістю проїзду підвищилася до - 2 грн. Таксі по місту коштує від 20 гривень.
Вежа-дзвіниця (XVI ст., таблиця вежі вказує нам дату XII ст.), костелу св.Бартоломея
Дрогобич багатий своїми архітектурними пам'ятками. В архітектурі Дрогобича, особливу увагу заслуговують сакральні пам'ятки. Молодим та наполегливим, а також фотографам можна порекомендувати підйом на вежу міської ратуші, звідки відкривається панорама всієї історичної частини міста, а також кілька центральних вулиць із віллами та палациками.
Туристичні об'єкти: ***популярний та цікавий туристичний об'єкт, якого легко дістатися **маловідомий, але цікавий туристичний обєкт, якого легко дістатися * цікавий туристичний об'єкт, якого важко дістатися
1 ***Площа Ринок та Ратуша. Вихід на вежу — режим роботи ?. Вартість відвідання вежі — ? грн. Площа Ринок - центральна площа Дрогобича. В ратуші розміщена Дрогобицька міська рада. Цікавим буде перегляд архітектури площі та бічних вулиць з вежі ратуші. Щодо екскурсії звертатися в каб.33.
2 ***Римо-католицький костел та вежа-дзвіниця, Замкова Гора, ?.Будівля у готичному стилі. Найпопулярніше місце для туристів (фотографів) Дрогобича. Тут цікавим є:
пізньоренесансний надгробок Катерини Рамултової (Katarzyny Ramułtowej) з мармуру із використанням алебастру в деталях (70-ті рр. XVI ст.). робота львівського скульптора Себастьяна Чешека.
фрески з XVIII ст.
вежа-дзвіниця з 1551 р.оборонного типу з в'їзною брамою. До речі, це пам'ятка архітектури національного значення
портал Яна Менжика (1437 рік), пам'ятник полеглим дрогобичанам у Грюнвальдській битві. Його іменують першим пам'ятником даній битві у Європі.
частково цвинтарний мур, костельна аркова брама з іконою Марії та коронованим гербом.
костельний сквер (з XIX ст.), що розташувався навколо костелу і виступає пам'якою садово-паркової архітектури місцевого значення.
3 ***Дерев'яна церква святого Юра (XV ст.), вул. Солоний Ставок, 23. Краща дерев'яна перлина України, про яку мовлять "поема в дереві", внесена до списку ЮНЕСКО; всередині розписана від підлоги до самого купола, збережена у своєму автентичному вигляді, що робить її не лише цікавою, а й унікальною і яку дозволив зберегти від чисельних негараздів час та Бог. Архітектура церкви втілила у собі найбільш яскраві досягнення галицької народної будівельної традиції, яка увібрала мистецькі традиції бароко. Храм знаходиться на колишньому Завіжному передмісті.
4 ***Дерев'яна церква Воздвиження Чесного Хреста (1613) та дерев'яна дзвіниця (1661), вул.Зварицька, 7.
5 ***Солеварний завод (ХІІІ (?) ст.)
6 **Дерев'яна церква Св.Параскеви-П'ятниці, вул.Коцюбинського. Пам'ятка архітектури загальнодержавного значення, є найменшою з усіх збережених дерев'яних церков. Споруджена на місці давньої церкви, яка згоріла на саме Різдво. Церква відзначилась тим, що замість бані мала трикутну вежу. Наразі, діє як храм.
7 ***Монастир святих Апостолів Петра і Павла один з найрозкішніших взірців сакральної архітектури міста і країни XIХ століття, історико-архітектурна пам'ятка.
8 ***Хоральна синагога (1842-1865). Найбільша синагога Східної Європи (у проміжку від Варшави до Києва).
9Головний корпус Дрогобицького державного педагогічного університету.
10 ***Катедральний собор святої Трійці (XVII-ХІХ), вулиця Трускавецька, 2.
11 ***Вулиця Панська (тепер вул.Т.Шевченка). Найцікавіша і найособливіша закутина дрогобицького міського простору. Тут увагу привертають такі розкішні вілли.
12 **Вулиця Івана Франка. Не менш затишне місце, яке навіяне історією.
13 **Пам'ятник Борцям за волю України!
14 **Прогресистська синагога "Осед Хесед" (1909), яку відвідувала єврейська буржуазія та інтелігенція, розташована на розі вулиці Мазепи та Шолом Алейхема. Тут служив головний рабин Дрогобича Яків Авігдор, який пережив німецьку окупацію і, згодом став головним рабином громади євреїв-ашкеназі Мексики.
15 **Шпихлір, вул. Грушевського,18. Міська мурована житниця (дрогобицьке зерносховище) споруджена в 1778 р. в стилі бароко. Пам’ятка архітектури національного значення. Вважається, що дрогобицький шпихлір - це єдине, що залишилося від комплексу будівель і обійстя дрогобицького старости, що було побудоване в другій пол. XVII ст. Шпихлір є унікальною, чи не єдиною подібною спорудою (в стилі бароко) в Україні, яка вирізняється фаховою композицією із застосуванням так званої «золотої пропорції». З 2004 році шпихлір перебуває на реконструкції (за кошти обласного бюджету). Завдяки їй вдалося замінити лише півкаркасу без покриття. Інша частина даху в липні 2012 році після зливи із градом була зруйнована так і не відновлена станом на 2014. Нагадаємо, що шпихлір в Дрогобичі збудували за вказівкою Австро-Угорської цісаря для зберігання зерна на випадок неврожайних/воєнних часів. Подібних споруд, які збереглися до наших днів, в Україні дуже мало.
16 **Дім Бруно Шульца
17 ***Вілла Яроша (кам'ниця братів Шпіцманів) - двохповерхова кам’яниця (палац) на вул. Т.Шевченка, 23 в стилі екстер’єреклектика, побуд. на поч. ХХ ст.; резиденція дрогобицького бургомстра та власника Трускавця Раймонда Яроша.
18 ***Вілла "Б'янки" ("Willa Bianki"), вул.Т.Шевченка, 38. Вілла лікаря Zeemana (за іншими даними лікаря-ренгенолога Йозефа Рота). Будинок в минулому був осідком дрогобицького товариства "Сокіл" та товариства стрільців-легіоністів. Нині тут розміщується Палац мистецтв музею "Дрогобиччина".
19 **Вілла Гартенберга (кін. ХХ ст. (1880-ті рр. (?), ріг вулиці Шевченка та Нижанкывського. Палац нафтового магната. З будівництва цієї вілли з колонами починається відома повість Івана Франка "Борислав сміється".
20 **Дім лікаря Хершдерфера (Herszderfera) (1900 року), вул.І.Франка, 16. Тут росли екзотичні рослини, був чудовий сад, який знищили в радянський час під забудову, яку так і не здійснили, перетворивши це місце в смітник. Перед домом ще нині ростуть такі екзотичні дерева як оцтове дерево, китайська магнолія тощо. Сьогодні тут розташовується бальнеологія.
21 **Пам'ятник Адаму Міцкевичу (1894), встановлений в століття польського народного повстання Костюшка 1794 року. Вважається "першим" пам'ятником (скульптурою) міста.
22 **Дрогобицький некрополь (кін. XVIII ст.), званий цвинтар на Трускавецькій вулиці приваблює своєю красою, яку до кінця не вдалося знищити в радянський час. Тут поховані найшанованіші і знакові мешканці Дрогобича (українського, польського, угорського, німецького, австрійського, єврейського походження). Тут є чимало надгробних памятників, які варті до споглядання. На жаль, східна частина цвинтаря доволі сильно понівичена радянськими похованнями.
23 *Новий єврейський цвинтар (1928-197?), вулиця Пилипа Орлика.
24 **Єврейський сиротинець (1913), вул. Л.Українки, 46. інжинер-архітектор магістрату Францішек Єльонек. Тут на 2-му поверсі знаходилася одна з трьох у місті прогресистських синагог. В міжвоєнних роках тут розташовувалось управління єврейської громади. У зв'язку з цим, синагога в домі єврейських сиріт була місцем проведення чималої кількості офіційних імпрез. Головним чином тут збережений екстер'єр. В радянський час знищено високий кований паркан. Нині, це корпус історичного факультету Дрогобицького педуніверситету.
25 **Єврейський шпиталь (1860-ті).
ПАМ'ЯТКИ АРХІТЕКТУРИ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ У ДРОГОБИЧІ
Шпихлір (XVIII ст.)
Костел св.Бартоломея і дерев'яна вежа
Церква Воздвиження Чесного Хреста і дерев'яна вежа
Церква св.Юра і дерев'яна вежа
Церква св.Параскеви-П'ятниці.
У Дрогобичі нараховується 179 будівель, які є пам’яткою місцевого значення.
Перелік пам'яток архітектури місцевого значення у м. Дрогобичі:
вул. А. Міцкевича будівлі під № 1, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12;
вул. Б. Лепкого - №№ 4, 6, 10;
вул. Бориславська - №№ 25,82;
вул. Війтівська Гора - №№ 3, 8, 19, 39;
вул. Гончарська - №№ 1, 4, 11;
вул. Д. Галицького - №№2, 17, 21;
пл.. Замкова Гора - № 3;
вул. Жупна - №№ 4, 10, 17;
вул. Завалля - №№ 2, 12;
вул. І. Франка - №№ 3, 11, 12, 14, 16, 21, 24, 26, 27, 28, 32, 36, 38,52, 54;
вул. І. Мазепи - №№ 1, 2, 4, 8, 10, 12, 13, 15, 17,;
вул. І. Чмоли - №№ 9, 12;
вул. Карпатська - № 15;
вул. Ковальська - №№ 1, 3, 5, 7, 9, 11;
вул. Л. Українки - №№ 3, 32, 33, 37, 38, 39, 70, 128, 130;
вул. М. Коцюбинського - № 24;
вул. М. Тарнавського - №№ 1, 13, 32, 36, 37, 40;
вул. Шашкевича - № 6;
вул. Маріїнська - №№ 14, 22;
вул. Музична - № 3;
вул. О. Нижанківського - № 5;
вул. Куліша - №2;
вул. П. Орлика - №№ 6, 8;
вул. П. Сагайдачного - № 19;
пл. Ринок - №№ 1, 3-20, 24, 25;
вул. Св. Юра - № № 8, 44
вул. Січових Стрільців - №№ 8, 18, 20, 22;
вул. Солоний Ставок – № 27;
вул. Стрийська - №№ 1, 3, 5, 18, 22, 98;
вул. Т. Шевченка - №№ 1, 3, 4, 5, 7, 12, 16, 18, 23, 24, 26, 29, 31, 32, 33, 34, 38;
вул. Театральна - №№ 2, 3;
вул. Трускавецька - №№ 1, 2, 4, 5, 9, 20, 26, 67;
вул. Фабрична - № 63;
вул. Чорновола 1 – Л. Українки 16
вул. Шевська - №№ 1, 3, 5, 8;
вул. Шкільна - №№ 1, 8;
вул. Шолом-Алейхема - №№ 2, 4;
вул. Шопена - №№ 10, 12;
вул. Ю. Дрогобича - №№ 3, 4, 12, 30, 32, 42, 44, 46, 47
(в деяких випадках під одним номером зареєстровані дві будівлі) [Джерело]
Чим зайнятись
Палац мистецтв (вілла Б'янки)
Музеї
У Дрогобичі є чимало музеїв — історичний (краєзнавчий), природи, сакральний, дерев'яної архітектури, тюрма на Стрийській, а також меморіальна кімнната Андрія Мельника, дім пам'яті "Місто Бруно Шульца", музей мототехніки тощо. Любителям мистецтва варто відвідати Палац мистецтв, галерею сакрального мистецтва та відділ дерев'яної архітектури музею "Дрогобиччина".
1Палац мистецтв (Музей "Дрогобиччина"), вул. Шевченка, 38. Вхід: 2 грн - для дітей та студентів; 5 грн - для дорослих. Екскурсійне обслуговування: 10 - для дітей та студентів, 20 грн - для дорослих. Вхід на виставку: "Фрагменти Бруно Шульца": 10 - для дітей та студентів, 25 - для дорослих. Режим роботи: з 9:00-18:00 (у п'ятницю, суботу, неділю - з 9:00 до 17:00). Вихідний: понеділок.
2Галерея сакрального мистетцва(Музей "Дрогобиччина"), вул. Січових Стрільців, 18.Вхід: 2 грн - для дітей та студентів; 5 - для дорослих. Екскурсійне обслуговування: 10 - для дітей та студентів, 20 грн - для дорослих. Режим роботи: з 9:00-18:00 (у п'ятницю, суботу, неділю - з 9:00 до 17:00) Вихідний: понеділок.
3"Історичний музей" (історичний відділ Музей "Дрогобиччина"), вул.І.Франка, 32. Вхід: 2 грн - для дітей та студентів; 5 - для дорослих. Екскурсійне обслуговування: 10 - для дітей та студентів, 20 грн - для дорослих. Режим роботи: з 9:00-18:00 (у п'ятницю, суботу, неділю - з 9:00 до 17:00) Вихідний: понеділок.
4 "Музей природи" (відділ природи Музей "Дрогобиччина"), вул. І.Франка, 32. Вхід: 2 грн - для дітей та студентів; 5 - для дорослих. Екскурсійне обслуговування: 10 - для дітей та студентів, 20 грн - для дорослих. Режим роботи: з 9:00-18:00 (у п'ятницю, суботу, неділю - з 9:00 до 17:00) Вихідний: понеділок.
5Музейний відділ "Дерев'яна архітектура" (церкви Св.Юра та Воздвиження) (Музей "Дрогобиччина"),вул. Солоний ставок, 25. Вхід: 3 грн - для дітей та студентів; 10 - для дорослих. Екскурсійне обслуговування: 20 - для дітей та студентів, 30 грн - для дорослих. Режим роботи: з 9:00-18:00 (у п'ятницю, суботу, неділю - з 9:00 до 17:00) Вихідний: середа.
8Музей Бруно Шульца, знаходиться на 2-му поверсі у Головному корпусі Дрогобицького педуніверситету на вул. І.Франка, 24. Режим роботи: за домовленістю. тел.: +38 (03244) 5-11-22.
Обласний академічний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича
Львівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича , площа Театральна, 1. ☎(03244) 2-15-12, 2-32-64,Факс: +38 (03244) 2-33-45.
Молодіжний студентський театр "АЛЬТЕР" , вул. Й Левицького, 2 (Мистецький центр "Альтер", мала сцена), вул.Тараса Шевченка, 23 (велика сцена, вілла Яроша). ☎(?) ???-??-??,Факс: (???) ???-??-??.
Народний самодіяльний театр імені Лесі Українкидрогобицького Народного дому ім.І.Франка , вул. І.Франка, 20, 2-й поверх, західне крило. ☎??? ?? ??.
Кінотеатри
"3D Cinema", проспект Шевченка, ТЦ "Прометей".
Так, в місті функціонує тільки один кінотеатр :(.
Парки
Вид на костельний сквер
Парк Степана Бандери
Парк Степана Бандери
Парк Воїнів Небесної сотні
Університетський Парк Франка
Парк Богдана Хмельницького
Парк Новонароджених (Парк Свободи)
Костельний сквер (Парк навколо костелу св.Бартоломея)
Парк Васильєва
Що купувати
Сувенірна продукція
Усім Дрогобич відомий сіллю, нафтою та Дрогобицькою ковбасою, яка є смачним сувеніром. Також, можна придбати, звісно-що, славнозвісну Дрогобицьку сіль, яку тут видобувать з давніх-давен іще з княжих часів.
У книгарнях та в Дрогобицьких музеях є чимало сувенірної продукції від відкриток та книжок аж до ікон мальованих на дерев'яних старих дощечках в Церкві Юра.
Відома також крамничка «Хобі», яка розмістилась площі Стефаника у центрі міста. Там можна придбати пейзажі з прекрасними краєвидами міста та іншу, не менш цікаву та історичну продукцію.
Цікавим закладом є крамничка ручних виробів "Фльор" (вул.Нижанкывського, 3), де є дрібнички та сувенірна продукція, щоб зробити ваш дім затишним і нагадати про Дрогобич.
Де поїсти
Дрогобич має свої затишні кафетерії та кав'ярні, правда, привабливих і рекомендованих до відвідин є дуже мало. Поряд із тим у місті існує багато як більш бюджетних закладів швидкого харчування, так і дорогих та задовільних ресторацій.
3 "Локаль на Панській", вул. Шевченка, 15. 09:00 - 23:00. Чай з мелісою чи чебрецем - 14 грн., звичайний чорний - 11 грн. Wi-fi
4 "82100", площа Ринок, 23 (в колишньому приміщенні "Вечірній Дрогобич" на вул. Підвальній). ??:?? - ??:??. Wi-fi (?)
Дешево
1«Славія» (центр), вул. Шевська, ?. 9:00 - 18:00. Без перерви і вихідних. кава від 5 грн (?), тістечка від 3.50 грн, є українська кухня: деруни, вареники, борщ... Зал до 20 місць. Але, одне, але... не працює туалет.
2«Фієста» (кафе-бістро) , вул. Л.Українки, 56. 09:00 - 20:00. чай - від 3 грн (?), українська кухня. Wi-fi
3«Час поїсти», вул. Малий Ринок, 6. ??:00 - ??:00.
4«Їдальня філфаку» (студїдальня) , вул. Шевченка, 34. 08:30 - 16:30. вихідні: субота, неділя.
В Дрогобичі немає хостелів. Гостям місто може запропонувати для відпочинку 7 готелів, 1 cанаторій. Чимало гостей, які відвідують Дрогобич, мешкають у Трускавці.
Розташування у списку нижче не вказує на якість послуг і є довільним.
1Готель "Ластівка", вул. Бориславська, 43- а. ☎+38 (03244) 3-99-84, (03244) 3-84-62,від 200 грн., розташована на в'їзді до Дрогобича з боку Східниці і Трускавця.Триповерхова будівля на закритій території
2Готель "Дрогобич", площа. Шевченка, 1. ☎+38 (03244) 2-00-49.від 80 грн (станом на 2012). Центр Дрогобича. Наявні 35 номерів, які можуть прийняти понад 60 осіб.
3 Готель "Лимон", вул. Козловського, 1. ☎+38 (0324) 410-262, 410-272.від ? грн. Розташований в 7-ми кілометрах від курорту Трускавця. Готель пропонує: сауна на дровах з басейном, тренажерний зал, літній сад, екскурсії в Карпати, готель може зустріти свого клієнта власним транспортом у Львові або Трускавці.
4Готель "Нова хата", вул. Сагайдачного, 27-а. ☎ Відділ бронювання: +38 (065) 2709-111, +38 (065) 2706-586,+38 (065) 2706-584,+38 (066) 949-16-11,+38 (093) 042-21-73,+38 (096) 582-61-74. На відстані 10 хв ходьби від центру міста. Від 170-400 грн. (на 2013). 8 номерів.
5Готель "Тустань", проспект. Шевченка, 1. ☎ +38 (03244) 2-00-49./ 3-58-84. Від 130 грн (2013).
6Санаторій "Зелений гай", вул. Трускавецька, 91. ☎ +38 (0324) 2-16-24
Коли Ви виїжджаєте зі Львова в бік Дрогобича на маршрутці від Головного залізничного вокзалу, то будьте пильні: є дві маршрутки на Дрогобич. Одна, їде, із зупинками, через чимало сіл до міської АС №2, а інша через Пісочне на АС №1. Справа втім, що перша їде довше по жахлиим дорогам, а інша - прямим маршрутом без "надмірної" тряски.
Парк Степана Бандери місце постійної локації циган, які нагло пристануть, щоб погадати.
Буває і така ситуація, коли нагло "приспічить" хоч бери і... Й коли таке трапляється серед білого дня, то думка одна - "Народ, де тут туалет?". Ось локація деяких з них у Дрогобичі: вул.Шолом Алейхема (50 м від фонтану), вул. П.Орлика (навпроти синагоги), вул.В.Великого (ринок "Чагарі").
?
Зв'язок
Телефонний код Дрогобича — 03244. Найпоширеніші мобільні коди — 050, 067, 066, 093, 096, 097 і 099. Основні мобільні оператори — Київстар, МТС і Life. Ви можете купити SIM-карти або картки поповнення балансу в багатьох магазинах по всьому місті.
Поштові індекси — 82100-82111
В Дрогобичі, в деяких закладах громадського харчування, є Wi-fi зона.
Всього на чотири роки молодший за Личаківський, цвинтар на вулиці Трускавецькій залишається однією з визначних та цікавих туристичних місцин Дрогобича. Він виник внаслідок Йосифінської реформи, у 80-х роках XVIII ст., і став першим неприцерковним цвинтарем у Дрогобичі. Його попередником слід вважати цвинтар біля костьолу Св. Бартоломея, закритий, як і інші прицерковні дрогобицькі цвинтарі в перші роки австрійської влади. Точна дата заснування – 3 травня 1790 року. Цей некрополь є приблизним ровесником відомих цвинтарів у Варшаві, Кракові, Вільнюсі, Парижі. Ще дрогобицький цвинтар на 44 роки старший від Байкового кладовища в Києві. Текст/Відео: ГО "Галицька Варта" рубрика: Відео
„DRUGA JESIEŃ – 2016” w 74. rocznicę śmierci Brunona Schulza Sobota, 19 listopada 2016. MODLITWA EKUMENICZNA 11:00 – Wspólna modlitwa w miejscu śmierci Brunona Schulza LISTOPADOWE SPOTKANIA W BIBLIOTECE Ach, dzień jesienny, ten stary filut-bibliotekarz, łażący w spełzłym szlafroku po drabinach i kosztujący z konfitur wszystkich wieków i kultur! Każdy krajobraz jest mu jak wstęp do starego romansu… Bruno Schulz, Druga jesień Miejsce: Biblioteka im. Wiaczesława Czornowoła, ul. Szewczenki 27 12:30 – „FIGURY DNI. MANEKINY”: Spotkanie z Jurkiem PROCHAŚKĄ, autorem ukraińskich tłumaczeń Debory Vogel. Prowadzi Andrij Pawłyszyn (Lwów) 13:30 – Natalia FILEWICZ: Moje odkrycia lwowskich śladów biografii i twórczości Brunona Schulza (Lwowska Galeria Obrazów im. Borysa Woźnickiego) Prowadzą Wiera Meniok, Grzegorz Józefczuk 16:00 – Paweł PRÓCHNIAK: Od Księgi Blasku do Willi Bianki. Trylogia Schulzowska Władysława Panasa (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie) Prowadzą Wi...
Коментарі
Дописати коментар